آشنایی با صرافی کوینکس

توسط | 7 آبان 1400 | کریپتوپلاس | 0 نظر

حال که فرهنگ واژگان کریپتو را با هم مرور کردیم و با صرافی نوبیتکس هم آشنا شدیم و نحوه ترید در صرافی نوبیتکس و اپلیکیشن آن را آموختیم، وقت آن رسیده که با صرافی‌های تخصصی تر آشنا بشویم. برای شروع با معرفی صرافی کوینکس همراه شما هستیم.

پیش از آنکه این بحث را آغاز کنم، از شما درخواست می‌کنم اگر از طریق سرچ در گوگل، یا کانال تلگرام و پیج اینستاگرام کریپتوپلاس به این صفحه آمده‌اید، قبل از مطالعه ادامه مطلب، حتما مباحث پایه‌ای که پیش‌تر برای شما در مجله آموزشی کریپتو پلاس شرح دادیم را مطالعه کنید، مخصوصا پیش نیاز ورود به فاز عملی ترید و معامله در بازار رمز ارزها، فرهنگ واژگان کریپتوپلاس است، این پست را ذخیره کنید و در صورت نیاز در آینده به آن رجوع کنید. حال ما به یک زبان مشترک رسیده‌ایم و با خیال راحت می‌توانیم ترید در صرافی را با هم بیاموزیم.

صرافی کوینکس در سال 2017 در هنگ کنگ توسط آقای یانگ هایپو Yang Haipo تاسیس شد. البته این نام با کوینکس روی زبان‌ها نیافتد، دلیل موفقیت ایشان تاسیس استخر ViaBTC بود که یکی از استخرهای بزرگ و موفق در حوزه استخراج رمز ارز در دنیاست.

در پست بعدی به طور کامل مزایا و معایب کوینکس را توضیح می‌دهم و علت اینکه خیلی‌ها شما را به استفاده از کوینکس ترغیب می‌کنند و در مقابل نیز خیلی‌ها شما را به شدت از کار کردن با آن منع می‌کنند را شرح می‌دهم.

اما به طور خلاصه باید بگویم که هر یک از سرویس‌ها مزایا و معایب مربوط به خود را دارند و تعصب کورکورانه از یک سرویس فقط به ضرر ما منجر خواهد شد. آنچه که من در این مقاله به شما توصیه می‌کنم کمک گرفتن از کوینکس برای معاملات خوب، مطمئن و پر سود است پس با کریپتو پلاس همراه باشید.

ما کوینکس را به عنوان اولین گام در شروع ترید حرفه‌ای به شما معرفی می‌کنیم اما فراموش نکنیم استفاده از هر چیزی آدابی دارد و لازم است تمام جوانب امر را رعایت کنیم؛ در زمان نگارش این متن، صرافی کوینکس توسط ایران فیلتر شد ولی همچنان از طریق تغییر آی پی در دسترس می‌باشد و سرویس پیامکی آن نیز به درستی کار می‌کند. توصیه ما به شما این است که هیچ وقت پول زیاد در صرافی نگه ندارید و تنها مقدار ارزی که برای ترید روزانه و کوتاه مدت در بخش اسپات و فیوچرز لازم دارید در صرافی نگه دارید. نگران نباشید، بعد از معرفی کامل پلتفرم‌ها و صرافی‌های مختلف آموزش کامل ترید و نکات مربوط به آن را برای شما بازگویی خواهیم کرد.

آیا صرافی کوینکس ایرانی‌ها را تحریم نکرده است؟

بله، این واقعیت دارد، کوینکس کاربران ایرانی را نه تنها تحریم نکرده و به آنها خدمات کاملی ارائه می‌دهد، بلکه شما می‌توانید احراز هویت با پاسپورت ایران انجام دهید و به سطح بالاتر خدمات در حوزه کریپتو دست یابید.

احراز هویت با پاسپورت ایرانی در صرافی کوینکس

نکته‌ی مهمی که نباید از آن غافل شد این است که بله، صرافی کوینکس به صورت رسمی به شهروندان ایران خدمات ارائه می‌کند؛ این هم خوب است سهم بد، خوب است چون تنها صرافی‌ای است که ما را به رسمیت شناخته و خدمات ارائه می‌کند و بد است چون ما تحریم هستیم و نباید قانونا به ما خدمات بدهد، پس اگر یک مجموعه می‌خواهد در بازار جهانی فعالیت کند، باید الزامات قانونی را بپذیرد مگر اینکه هدف آن چیز دیگری باشد. پس دو احتمال پیش رو است، احتمال اول اینکه صرافی کوینکس هم مثل سایر صرافی‌ها محدودیت علیه کاربران ایرانی وضع می‌کند و به مسدودسازی دارایی‌های آنها اقدام ‌می‌کند یا احتمال دوم اینکه دارایی کاربران را بالا می‌کشد و یک لیوان آب خنک هم روش 🙈

فکر می‌کنید توضیحات ما خیلی بدبینانه است و مشکل تئوری توطئه داریم؟ خیر در پست بعدی به صورت مفصل شرح می‌دهیم و برای هر کدام به صورت جداگانه فکت می‌اوریم، حال چاره چیست؟ تا اسم کوینکس آمد جیغ بزنیم و فرار کنیم؟ خیر پاسخ ما این است که با استراتژی و آگاهانه وارد این صرافی بشوید و از موهبت‌های فراوان آن بهره‌مند شوید.

کوینکس چرا کارآمد است؟

در این بخش می‌خواهم به طور مفصل توضیح بدهم چرا با وجود تمام ترس‌هایی که از کوینکس داریم، بازهم از آن استفاده می‌کنیم. مهم‌ترین استفاده‌ای که کوینکس برای ما دارد، کارکرد آن به عنوان گیتی مطمئن برای امن سازی دارایی تبدیل شده در صرافی‌های ایرانی است. خب یعنی چه؟ اگر بخاطر داشته باشید ما در معرفی صرافی نوبیتکس یک کارکد مهم برای آن بیان کردیم و آن گلوگاه تبدیل ارز فیات ایران یعنی ریال به استیبل کوین تتر بود، یعنی ما با استفاده از یک درگاه مطمئن بدون کارمزد و ریسک‌های بالا، دارایی خود را تبدیل به تتر می‌کردیم. حال برای انتقال به صرافی‌های امن و مطمئنی مثل بایننس که ملاحظات امنیتی بالایی مخصوصا در حوزه تامین مالی تروریسم و تحریم‌های مالی دارد، ضروری است تا وجه مورد نظر از یک منبعی که هیچ نام و نشانی از ایران در آن نیست واریز گردد و گرنه اقدام به مسدودسازی و حساب و دارایی می‌کند پس کوینکس اینجا به کار ما می‌آید، ابتدا تتر مورد نظر خود را به صرافی کوینکس می‌ریزیم و سپس از آنجا به بایننس یا کوکوین منتقل می‌کنیم. کارکرد دیگر کوینکس برای ما این است که شاید خیلی از افراد دسترسی به یک سرویس مطمئن و قابل قبول نظیر VPS یا امثال آن برای تغییر آی پی و دسترسی به سایر صرافی‌ها را نداشته باشند، لذا در این صورت باید از همین کوینکس خودمان استفاده می‌کنند و پس از معامله، دارایی خود را به کیف پول مطمئن منتقل کنند. مورد دیگری که روشنایی درخشانی در این کوره راه صرافی کوینکس است، اعتبار بالای ViaBTC است. خیلی بخاطر اعتبار بالای ویا بی تی سی و صفر بودن کارمزد انتقال درون شبکه داخلی این استخر و صرافی زیر مجموعه‌اش به آن روی می‌آورند. مورد دیگری که به باز به سادگی نمی‌توان از کنار آن گذشت، پشتیبانی کامل صرافی کوینکس از زبان فارسی که برای خیلی از کاربران تازه‌کار که سطح زبان خیلی قوی ‌ای ندارند، مجموعه نوبیتکس و کوینکس در کنار یک والت سرد یا گرم مطمئن راهکار خوبی محسوب می‌شود.

صفحه اصلی صرافی کوینکس به زبان فارسی

مهم‌ترین معایب صرافی کوینکس

اگر علاقه‌مند موارد لیستی و تیتروار هستید بگذارید مهم‌ترین معایب کوینکس را برای شما لیست کنم، باشد که رستگار شویم…

 • مشخص نبودن دقیق محل صرافی و اطلاعیه‌های ضد و نقیض
 • سرویس‌دهی رسمی به شهروندان ایران
 • وجود نمایندگان و اکانت‌های فارسی زبان بی‌شماری که کوینکس را تبلیغ می‌کنند
 • تعداد نه چندان زیاد ارزهای مورد پشتیبانی در اسپات
 • تعداد بسیار اندک ارزهای مورد پشتیبانی در فیوچرز
 • کارمزد بیشتر نسبت به صرافی بایننس
 • حجم پایین معاملات نسبت به سایر صرافی‌ها
 • بروزرسانی‌های اعصاب خردکن و از دسترس خارج شدن به خصوص در هیاهوی بازار
 • رتبه پایین در بین صرافی‌های ارز دیجیتال (جایگاه 90 در زمان نگارش این پست)
 • تعداد بسیار زیاد کاربران ایرانی این صرافی (در حدود 60%)
 • نداشتن رمز معامله برای ترید
 • قیمت بسیار زیاد در زمان خرید و قیمت پایین در زمان فروش در معامله به صورت مارکت

عیب آن کوینِکس رِ گُفتی، هُنرش نیز بِگو

کوینکس در کنار تمام معایب زیاد و غیرقابل چشم پوشی خود، محسنات زیادی نیز دارد که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

 • کارمزد رایگان برای انتقال دارایی بین صرافی کوینکس و استخر ViaBTC
 • رابط کاربری ساده و کاربرپسند
 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • امنیت قابل قبول با امکان فعال سازی تایید دو مرحله‌ای، رمز ایمیل و پیامک برای واریز و برداشت از حساب
 • امکان انتقال داخلی تنها با آدرس ایمیل کاربر و بدون نیاز به آدرس والت و شبکه
 • عدم نیاز به تغییر IP در زمان معامله
 • اپلیکیشن موبایل کاربردی و کاربرپسند
 • کارمزد پایین تر نسبت به سایر رقبا هم سطح خود
 • امکان پرداخت کارمزد معامله با استفاده از توکن داخلی کوینکس CET
 • سرعت و عملکرد عالی
 • امکان استفاده از معاملات فیوچرز با عنوان Perpetual
 • امکان استفاده از کیف پول ViaWallet
 • برخورداری از یک صرافی غیرمتمرکز به نام Coinex DEX
 • استفاده از فونت خوب در نسخه فارسی

و اما توصیه من به کلیه کاربران، علاقه‌مندان و همچنین نوآموزان دنیای کریپتوکارنسی این است که مجموعه‌ی کاملی از ابزارها را در دسترس داشته باشید، تمام آنچه که کریپتو پلاس طی این دوره آموزشی به شما معرفی می‌کند را در دسترس داشته باشید تا در مواقع لزوم از هر کدام استفاده کنید.

صفحه معامله در صرافی کوینکس به زبان کوینکس

البته من زیاد با نسخه فارسی نرم‌افزارها ارتباط برقرار نمی‌کنم و توصیه می‌کنم اصطلاحات مربوط به دنیای کریپتو و کمی زبان در حد عمومی و اصطلاحات اولیه را یاد بگیرید تا بتوانید خیلی اصولی این بازار و بازارهای مشابه را فرا بگیرید.

اما قبل از ادامه آموزش در خصوص نسخه وب و اپلیکیشن موبایل کوینکس، لازم دیدم چند مورد را مجددا به شما یادآوری کنم، اگر این اولین پستی است که از بلاگ کریپتوپلاس مطالعه می‌کنید حتما و حتما به پیج اصلی بازگردید و مطالب آموزشی کریپتو را گام به گام دنبال کنید.

در معاملات خود استراتژی داشته باشید، حتما با برنامه ریزی و مطالعه اقدام به معامله نمایید و مدیریت سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال را فراموش نکنید. نکاتی که در خصوص کار با صرافی کوینکس حتما لازم است به آن توجه کنید این است که به هیچ وجه احراز هویت با مدارک ایرانی انجام ندهید، در آینده دلیل آن را خواهید فهمید ولی اکنون به شما توصیه می‌کنم و مورد دیگر اینکه نه در کوینکس و نه در هیچ سرویس دیگری با هویت جعلی اقدام به وریفای نکنید، دقت کنید این یک توصیه نیست بلکه یک هشدار بسیار جدی است!

بازهم توصیه می‌کنم وجه زیاد و همچنین ارزهایی که برای هولد میان مدت یا بلندمدت دارید به هیچ وجه در صرافی نگه ندارید، برای انتقال وجه سعی کنید از شبکه ترون یا TRC20 استفاده کنید یا بگذارید طور دیگری بگویم، سعی کنید از شبکه اتریوم ERC20 استفاده نکنید چرا که کارمزد این شبکه بسیار بالاست 😅

معاملات خرید و فروش خود را در بخش اسپات و به خصوص فیوچرز یا پِرپِشوال حتما به طریق لیمیت و با قیمت مد نظر خود یا بالاترین قیمت خرید / پایین ترین قیمت فروش ثبت کنید، معامله به صورت مارکت برای نوسانگیری کوتاه مدت یا معامله فیوچرز شما را متحمل ضرر می‌کند چرا که قیمت اختلاف زیادی با تابلو معاملاتی خواهد داشت!

و در آخر فراموش نکنید که هیچ گربه‌ای محض رضای خدا موش نمیگیره، دلیل علاقه زیاد کوینکس هم به ایرانیان هر چه هست، در انتها به ضرر کاربران ناآگاه و خوش خیال تمام میشه، پس آگاه باشید و با هدف و چشم باز معامله کنید و پرسود باشید. از شما ممنونیم که تا اینجا با ما همراه بودید، در پست بعدی کوینکس را برای شما کالبدشکافی خواهیم کرد. آموزش‌های ما را در یوتیوب مشاهده کنید و کریپتوپلاس را در شبکه‌های اجتماعی تلگرام، اینستاگرام و توییتر دنبال کنید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *