مدیریت سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال

توسط | 7 مهر 1400 | کریپتوپلاس | 0 نظر

پیش‌تر به صورت خلاصه و خودمانی برایتان توضیح دادیم که ارز دیجیتال چیست و نحوه ورود به بازار ارزهای دیجیتال چگونه است اما لازم دیدم تا پیش از معرفی صرافی‌ها و نحوه انجام معاملات یک نکته بسیار مهم را مجددا متذکر شوم و عاجزانه از همه عزیزانی که قصد ورود به این بازار مالی جذاب را دارند تمنا کنم که مدیریت سرمایه را فراموش نکنید! قبل از ادامه بحث از شما می‌خواهم که پیج اینستاگرام کریپتو پلاس را دنبال کنید، به زودی سیگنال‌های خرید و فروش در آنجا درج خواهد شد.

فرمولی را برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال برایتان شرح دادم دوباره با هم مرور می‌کنیم:

10 درصد از سرمایه را به سرمایه‌گذاری بلند مدت 5 ساله روی شت کوین‌ها یا هرز ارزها اختصاص دهید.
30 درصد از سرمایه خود را به سرمایه گذاری بلند مدت 1 تا 3 ساله اختصاص دهید
20 درصد از سرمایه خود را به سرمایه گذاری میان مدت 3 تا 6 ماهه اختصاص دهید
30 درصد از سرمایه خود را به نوسان گیری روزانه و بازار اسپات اختصاص دهید
10 درصد از سرمایه خود را به معاملات اهرمی و بازار فیوچرز اختصاص دهید

یادتان باشد تا زمانی که معاملات اهرمی یا معامله در بازار فیوچرز را بطور کامل یادنگرفته‌اید از حضور در این بازار به شدت پرهیز کنید و سرمایه مربوط به این بخش را به نوسان‌گیری کوتاه مدت در بازار اسپات اختصاص دهید. فراموش نکنید هرگونه اشتباه در این بازار به لیکویید شدن و از دست رفتن کل سرمایه شما منجر خواهد شد!

مدیریت سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال

بطور مثال شما 100 دلار (معادل تقریبا 3 میلیون تومان) برای سرمایه گذاری در بازار کریپتو اختصاص می‌دهید و کاملا مطمئن هستید این مبلغ، پس انداز کنار افتاده شماست و فعلا به آن هیچ احتیاجی نخواهید داشت. حالا به صورت زیر اقدام به سرمایه گذاری می کنیم:

10 درصد از سرمایه یعنی مبلغ 10 دلار (برابر تقریبا 300 هزار تومان) را به سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله روی شت‌کوین یا هرزارزها اختصاص می دهیم دقت داشته باشید که همین مقدار را باید مجددا مدیریت کرد و بین چند ارز شناسایی شده توزیع کرد. مثلا 3 دلار شیبا اینو، 1 دلار ایلان، 1 دلار ان‌اف‌تی و….

پیشنهاد من برای سرمایه گذاری روی شت کوین‌ها این است که کل مارکت را براساس قیمت مرتب‌سازی کنید، قیمت را به صورت صعودی تنظیم کنید، حال تمام رمزارزهای بی‌ارزش (بهتر است بگوییم ارزان قیمت) پیش روی شما هستند، مطابق قانون صرافی خود، می‌توانید حداقل مبلغ مجاز برای خرید هر ارز را خریداری کنید.

مارکت ارزهای دیجیتال براساس آخرین قیمت به صورت صعودی در صرافی کوکوین

مارکت ارزهای دیجیتال براساس آخرین قیمت به صورت صعودی در صرافی کوکوین

این پکیج ارزش مبلغی زیادی ندارد ولی از هر ارز آن تعداد بسیار زیادی در پورتفو خود دارید، به طور مثال 20 میلیون واحد از ارز ایلان تنها 1 دلار قیمت دارد، حال اگر طی 5 سال آتی تغییر و تحولاتی اتفاق بیافتد، فرض کنید این پکیج شما چه ارزشی پیدا می کند! اگر هم کلیه توکن‌های این پکیج بر فرض محال کلاهبرداری بودند، فکر کنید یک شب بیرون شام خورده‌اید 😀

30 درصد از سرمایه یعنی مبلغ 30 دلار (برابر تقریبا 900 هزار تومان) را به سرمایه گذاری بلند مدت 1 تا 3 ساله اختصاص می‌دهیم، دقت کنید برای سرمایه گذاری بلند مدت ما دنبال نقطه ورودی یا خرید پله‌ای نیستیم، یک سبد ترکیبی را برای سرمایه گذاری بلندمدت اختصاص می‌دهیم و تا زمان مقرر هیچ کاری با این سبد نداریم، و به هیچ وجه بالا یا پایین رفتن لحظه‌ای آن را دنبال نمی‌کنیم.

20 درصد از سرمایه یعنی مبلغ 20 دلار (برابر تقریبا 600 هزار تومان) را به سرمایه گذاری میان‌مدت مدت 3 تا 6 ماهه اختصاص می‌دهیم، توجه داشته باشید سرمایه گذاری در این پکیج میان مدت سود قابل توجه‌ی خواهد داشت و هر ارزی که پیش بینی می‌شود طی 6 ماه آتی بین 60 تا 100 درصد بازدهی داشته باشد در این پکیج جای ‌می‌گیرد. دوره‌ی بازگشت سرمایه خیلی مهم است و نباید از آن غافل بود!

30 درصد از سرمایه یعنی مبلغ 30 دلار (برابر تقریبا 900 هزار تومان) را به سرمایه گذاری کوتاه مدت اختصاص می‌دهیم، نوسان گیری‌های روزانه از این دست معاملات هستند، سفارش‌های معاملاتی این حوزه در کوتاه‌ترین زمان ممکن بین 10 تا 50 درصد سود نصیب شما می‌کنند.

و در نهایت 10 درصد از سرمایه یعنی مبلغ 10 دلار (برابر تقریبا 300 هزار تومان) را به سرمایه گذاری را در بازار فیوچرز اختصاص می‌دهیم، دقت کنید حداکثر 10 درصد از سرمایه خود را به بازار فیوچرز اختصاص دهید و تنها بخشی از آن را به هر معامله! فعلا اگر تازه کار هستید و با ما بازار ارزهای دیجیتال را دنبال می‌کنید و به فراگیری مشغول هستید، این بخش را صرف نظر بگیرید و سرمایه مربوطه را به بازار اسپات و سرمایه گذاری کوتاه مدت اختصاص دهید.

و اما نکته مهم این‌که تا اینجا همه چیز گل و بلبل بود و از محسنات بازار رمزارزها گفتیم، اما همیشه اینگونه نیست، این بازار در کنار سودهای کلان، ضررهای هنگفتی را برای سرمایه گذاران در نظر دارد و تنها با آموزش صحیح و تحلیل‌های درست و منطقی و پرهیز از عملکرد هیجانی می توان برآیند معاملات خود را مثبت کرد و در بازارهای صعودی و نزولی سود کرد، دقت کنید همیشه معاملات به سود‌ ختم نمی‌شود و در بسیاری از موارد در نقطه سر به سر یا حد ضرر باید معامله را ترک گفت. کریپتو پلاس را در شبکه‌های اجتماعی تلگرام، توییتر و اینستاگرام دنبال کنید. هر سوالی که داشتید می توانید زیر همین پست کامنت بگذارید یا، به این آی‌دی تلگرامی پیام دهید. SaeedSarshar@

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *